O blogu


Skąd nazwa?

Z racji mojej profesji (informatyka) często spotykam się w pracy ze stwierdzeniem zmanaguj to. Słowo pochodzi z angielskiego manage – zarządzać. W skrócie chodzi o to, by zrobić tak, żeby “było dobrze”. Na swoje życie i to co mnie otacza patrzę jak na wyzwanie.

Praca w IT wymaga szybkiego działania i radzenia sobie z problemami. Opieka na dziećmi wymaga podejścia i cierpliwości. Życie osobiste planu, spełnienia, czasem poświęcenia i ciągłego wyrywania się z rutyny.

O czym?

Na blogu będę pisał o tym moim życiowym codziennym zmaganiu się z managowaniem siebie, bliskich, pracowników, nieznajomych – słowem managowaniem swojego otoczenia. Zmanagujto.pl ma pomóc mi i tym co czytają jak sobie radzić z wyzwaniami i nie dawać sie złym emocjom.

Moje obszary zainteresowania

  • majsterkowanie, głównie drewno
  • komputery od ZX Spectrum, Atari, Comodore aż do dzisiaj
  • nowe technologie – uwielbiam gadżety
  • druk 3d
  • wszystko co pokazuje jak człowiek potrafi być kreatywny i tworzy niesamowite i niepowtarzalne rzeczy
  • Działkowanie i orgodnictwo – tak tak mam działkę ROD i nie kilka razy w tygodniu bywam w RODOS (Rodzinny Ogródek Działkowy Otoczony Siatką)

Skąd to wszystko?

Od zawsze dawałem się „zajawić” wszystkiemu co wokół. Wiele rzeczy kiedyś w trudnym czasie PRL nie działo i frustrowało. Żyję w pięknych czasach. Postęp technologiczny daje nieograniczone możliwości.

Poza nowymi technologiami walczę, by „być” nie „mieć”. Tak rodzą się pomysły na czas wolny, by jak najwięcej z niego wynieść i móc na koniec dnia cieszyć się tym co się dokonało.

Mój dziadek mawiał: „Nic na siłę wszystko młotkiem”. Jest już po drugiej stronie, ale to on pokazywał mi, ze nie można się poddawać.

Pinterest

Moje projekty możesz zobaczyć również na pinterest

W końcu mam trójkę dzieci, które potrzebują mnie a ja potrzebuję ich. Tak się nawzajem napędzamy. Czasami przyjdzie któreś z nich i zapyta czy dałoby się zrobić taki domek. I ta iskra wystarcza do uruchomienia machiny. Zaczynają się dyskusje, szukanie, zakupy i realizacja. Tak od pomysłu do rzeczy „naszych”.

Begin typing your search above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top